کارگاه آموزشی سامانه ملی قوانین و مقررات ریاست جمهوری

برگزاری کارگاه آموزش سامانه ملی قوانین و مقررات ریاست جمهوری

۰۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ کد : ۴۵۰۳۲ رویدادهای مهم
کارگاه آموزشی سامانه ملی قوانین و مقررات ریاست جمهوری با همکاری معاونت تنقیح و تدوین معاونت حقوقی ریاست جمهوری روز دوشنبه ۹۷/۱۱/۱ در سالن شهدای جهاد علمی این وزارتخانه برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزش سامانه ملی قوانین و مقررات ریاست جمهوری

در این نشست دکتر سید رحمان سلامت با اشاره به علم حقوق گفت: در علم حقوق اصولی داریم؛ به عنوان مثال در گرایش جزا و جرم‌شناسی بحث قانونی بودن جرم و مجازات و در بحث اصول عمومی تعریف حق در یک قاعده حقوقی برای کلیه دستگاه‌های اجرایی از اصول هر بخش به شمار می‌رود.

وی افزود: قانون‌گذار برای انجام هر کاری باید یک مستند قانونی داشته باشد و ما نمی‌توانیم حقی را از شهروندی سلب کنیم مگر آنکه قوانینی وجود داشته باشد که این اجازه را به قانون گذار بدهد و کلیه مقررات حقوقی باید در چارچوب قوانین تعریف شود.

دکتر سلامت به تعداد کلی قوانین و مقررات کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون در حدود دوازده هزار و هفتصد قانون و مقررات داریم که این تعداد قوانین ضرورت ایجاد یک سامانه ملی را ایجاب می‌کرد و لذا در معاونت تدوین و تنقیح قوانین و مقررات ریاست جمهوری بر آن شدیم که کلیه قوانین و مقررات را در این سامانه تعریف و آن را در دسترس عمومی قرار دهیم.

سپس نحوه کار با سامانه ملی قوانین و مقررات ریاست جمهوری توسط آقای یزدان پرست و همکار ایشان برای شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی توضیح داده شد.


نظر شما :